J
I
K
A
B
پنجشنبه 15 خرداد 1399 05:03:11
ولادت حضرت علي (ع) و روز پدر مبارك باد

اخبار و رويدادها
14 مهر 1397 15:18:44
دكتر نوبخت؛ افزايش قيمت نفت تحريم هاي آمريكا عليه ايران را بي اثر كرد.

  به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكتر محمدباقر نوبخت در حاشيه بازديد از نمايشگاه توانمندي‌هاي صنايع قزوين در شهرك صنعتي كاسپين در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ميزان درآمدهاي نفتي كسب شده كشور در اين مدت ۱۶ درصد از رقم مصوب بيشتر بود.
  وي اظهار داشت: فروش روزانه ۲ ميليون و ۴۱۰ هزار بشكه نفت را در سال جاري پيش بيني كرده بوديم كه اين رقم به بيش از مقدار ياد شده و به ميزان ۲ ميليون و ۵۵۷ هزار بشكه رسيد.
  دكترنوبخت گفت: ترامپ فكر مي‌كرد با تحريم نفت ايران و كم كردن صادرات آن مي تواند درآمدهاي نفتي كشور ما را كم كند كه اين مساله با افزايش قيمت نفت ميسر نشد.
  معاون رييس جمهوري با اشاره به وضعيت مناسب كشور به لحاظ درآمد و ذخاير ارزي، افزود: بودجه كشور را امسال بر اساس نفت هر بشكه ۵۵ دلار تهيه و تنظيم كرديم در حالي كه فروش ما به ميزان هر بشكه ۷۰ دلار بوده است.
  رييس سازمان برنامه و بودجه در بخش ديگري از صحبت هاي خود از اشتغالزايي به عنوان يكي از جدي ترين اولويت‌هاي دولت ياد كرد و گفت: در اين خصوص ۱۴ برنامه معرفي و با تامين اعتبار و تصويب از سوي مجلس در دست اجرا هستند.
  وي با بيان اينكه بسياري از برنامه هاي اقتصادي دولت ارتباطي با تحريم ها و مسايل ارزي ندارد، اظهار كرد: بهسازي بافت فرسوده و ساخت مسكن روستايي و حمايتي از جمله اين برنامه ها به شمار مي‌روند.
  دكترنوبخت حمايت از صنايع را نيز در دستور كار جدي دولت دانست و گفت: از طريق تسهيلات و استفاده از وجوه اداره شده در پي كمك به واحدهاي توليدي از جمله در بخش تامين مواد اوليه هستيم.
دكترنوبخت گفت: با موافقت شوراي عالي هماهنگي سران سه قوه و با تاييد مقام معظم رهبري علاوه بر تسهيلات مصوب قبلي، يك ميليارد دلار براي كمك به صنايع داخلي كه به دليل نوسانات قيمت ارز و افزايش هزينه هاي توليد دچار مشكل شده اند، اختصاص مي يابد.
معاون رييس جمهور همچنين گفت: از شوكي كه بازار وارد شده و مشكلاتي كه در كوتاه مدت براي واحدهاي توليدي ايجاد شد عذرخواهي كرده و اين اطمينان را مي‌دهيم كه اين مشكلات دايمي نبوده و بزودي شاهد رفع آنها خواهيم بود.
وي خاطرنشان كرد: ما در كنار مردم و توليدكنندگان قرار داريم و بايد اطمينان داشت با استفاده از همه ظرفيت ها و امكانات كشور از اين شرايط دشوار عبور مي‌كنيم.
  دكترنوبخت با بيان اينكه دولت تعطيلي ندارد و وزرا و ديگر اعضاي كابينه به شكل شبانه روزي براي حل مسايل و مشكلات كشور مي كوشند، اظهار كرد: همين امروز پس از برگزاري ستاد اقتصادي دولت، بسياري از اعضاي كابينه در روزي كه وزارتخانه ها برنامه ستادي ندارند براي سركشي و بررسي نيازها و درخواست ها به استان هاي مختلف كشور سفر كردند.
وي با بيان اينكه بيشتر صنايع كشور با قوت مشغول به فعاليت و توليد هستند، به بازديد امروز خود از شهرك صنعتي كاسپين قزوين اشاره كرد و گفت: به عنوان نمونه امروز شاهد افتتاح يك واحد صنعتي با سرمايه گذاري خارجي و همچنين آغاز عمليات ساخت يك طرح توليدي با سرمايه گذاري خارجي بوديم كه نشان از پويايي صنعت داخلي و حضور سرمايه گذاران كشورهاي مختلف در ايران است.
  دكترنوبخت در پاسخ به وضعيت كشور پس از اجراي دور دوم تحريم هاي آمريكا نيز گفت: دور دوم تحريم ها معطوف به نفت و امور بانكي است كه از قبل شروع شده و در اين رابطه كشورهايي كه قصد داشتند خريد نفت خود را كاهش بدهند اين كار را انجام دادند اما با افزايش قيمت شاهد رشد درآمدهاي نفتي بوديم ضمن اينكه تمهيدات لازم براي شرايط جديد نيز انديشيده شده است.


Powered by Tetis PORTAL